Zvažoval som čo by som si ako pacient rozhodujúci sa podstúpiť operáciu PRELEX rád dozvedel. Tak najprv o PRELEX, multimodálne šošovky fungujú perfektne, tak ako s píše v marketingovej časti tejto stránky. technológia je vyzretá. Bol som skeptik nakoľko veľmi pozitívny marketing je vždy podozrivý.
Mám 55 rokov, cukrovku II typu, dlhodobý tesne nad 6. Po 3 mesiacoch od operácie vidím ako povedal pán doktor „menšie písmenká už nemám“ a pochopiteľne na blízko, tie malé v samoobsluhe tiež. Po prvej operácii, na druhý deň čakajúc na kontrolu som bol schopný prečítať časopis v čakárni. Po operácií bola veľká citlivosť na svetlo a pracovať na monitore, za počítačom išlo, ale dosť ťažko. Postupne sa to zlepšilo a aktuálne, po 3 mesiacoch, super. Teda aj cukrovkár môže a veľmi úspešne nahradiť okuliare šošovkami.
K operácii, tak ako to vidíte v amerických filmoch z kliník, hrá jemný džez, inštrumentárky sa so mnou bavia o príhodách z „natáčania“ a pán doktor hovorí “ pozerajte dole, hovoriť môžete …“ ale dole je smerom k zátylku, keď ležíte na chrbte. Svietia vám silno do očí a bolí to ako malé porezanie prsta.

Prečo využiť toto pracovisko pre liečenie očí?
Vysoká odbornosť a profesionalita, celého personálu – to očakávate. Čo je teda naviac? Z mojich skúseností a skúseností mojich blízkych, počutých útržkov informácií v čakárni… Človek na prvom mieste. Priame jasné jednanie s veľkou mierou empatie a citu pre pacienta.
Nie je bežná stretnúť tak „ľudských Ľudí“ a to veľké Ľ je správne. To platí pre celý personál ktorý si to zaslúži. Pre všetkých je na prvom mieste pacient, ako človek a pomoc ako sa to najlepšie dá. Pokoj, ktorý vyžaruje pán doktor som trochu obdivoval, nevidí sa bežne.

Vďaka všetkým a dúfam že informácie v dlhšej recenzii pomôžu v rozhodovaní kde si nechať liečiť oči, teda nechať sa tak trochu zmeniť na kyborga.

/